BartıN Okey

bartın okey

MERHABA  bartının     sıcak kanlı insanları,

 Bartın  doğal güzellikleri ve tarihi gibi birçok özelliği oldukça merak edilen konular  arasında olmuştur. Plaka numarası yöresel yemekleri yöresel kıyafetleri ilçeleri halk oyunları gelenek görenekleri bir çok konuda en çok araştırılan lar arasına yer almıştır. bartının 3 tane ilçesi bulunmaktadır Amasra, kuruşile, ulus ,  bartının yöresel yemekleri Pumpum Çorbası, Kabak Burması  ,pirinçli mantı, tirit ,  kırk katlı börek, yumurtalı isbut  vs. birçok yemeklerimiz bulunmaktadır.

 biz Bartın insanı hem çok çalışkan, hemde yardım sever, sosyal, gezmeyi eğlenmeyi seven insanlarız bizim de en çok güzel olan ve merak edilen birçok   gelenek göreneklerimiz bulunmaktadır .

ben size şimdi bartında iki çok seven aşığın hikayesini anlatmak istiyorum kimsenin inanmadığı böle şey olurmu denilen bir hikaye  okey masasında başlayan sonunun mutlu sonla biten  bir aşk hikayesi 

 ben bu hikayeye hep çok şaşırmıştım halada şaşırmaktayım insanların kaderinde ne yazıyorsa o olur denilen bir söz varya gerçekten öyle aşkın bizi nerde bekleyip beklemediği önemli değil en iyisi biz aşkı heryerde bekleyelim.

 ayşe çok sessiz sakin içine kapanık bir genç kızdı lisede okuyor arkadaşları arasında pek sevilen muhabbet edilen bir kız değildi bartının ulus ilçesinde yaşıyordu çok mutsuz artık mutlu olmak sevilmek için elinden geleni yapmak istiyordu.

 dersleri pek  iyi değildi  ve okul bitti      beklenen oldu ayşe liseyi bitirdi tahsiline devam etmek istemedi  mutlu olmak yuva kurmak istedi .hayati 26 yaşında sessiz sakin kalbi temiz bartının Amasra ilçesinde  otuyordu evlenmeyi hayatıni bir bayanla birleştirmeyi istiyordu ama sesiz sakin bir bey olduğu için kimse ona bakmıyordu.

 bartının kahvehaneleri meşhurdur okey oyamak için gittiğimizde zaman zaman boş masa bile bulamadığımız oluyor.

 okey bir sanat zevk işidir bana göre herkez okey oynamayı beceremez okey oynamak için önce okey oynamayı sevmek gerekir.

 hayati internette  dolaşırken Bartın okey diye bir siteye kayıt olur kader burada ağlarını örmeye başlar  ayşe o sıralarda Bartın okey sitesine kayıt olur  . ilk masasını   açar ayşe  hayati masaya oturur konuşurlar muhabbetler ederler . birbirlerine aşık olurlar  evlenme teklifini sitenin radyosunda eder her şeye Bartın okey ailesini tanık ederler Bartın okey aileside bu mutlu günlerinde hayati ve ayşeyi yalnız bırakmazlar .

ayşe ve hayati evlenir musmutlu yaşarlar ve real okey BARTIN OKEY Ailesine hep minnattar kalırlar  ve   ayşeyle hayati sitemizde okey oynamaya devam ederler     sizde Bartın okeye ailesine katılın hem okey in keyfini çıkartalım hemde BARTIN OKEY   hep sizinle olalım

Bartının ilçeleri ve okey masaları kurucaşile, amasra ve ulus

BartıN Okey
online okey- online okey oyna- canlı okey oyna- canlı okey- duz okey oyna- duz okey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön